Czym dla Ciebie jest odchudzanie: karą czy nagrodą?

Nasze podejście do odchudzania jest bardzo ważne i ma ogromny wpływ na nasze rezultaty i to jak się czujemy każdego dnia. Podejrzewam, że próbowałeś już wiele razy z miernym skutkiem lub nie udanymi próbami które kończyły się frustracją i niezadowoleniem z siebie co powodowało kolejny powrót do starych nawyków.

Pamiętasz jakie emocje Ci towarzyszyły, jak się czułeś gdy poniosłeś kolejną porażkę?

Wiem, że być może czułeś złość do wszystkich wokół Ciebie, złość do siebie i wyrzucałeś sobie, że jesteś beznadziejny bo znów nie dałeś rady ale pomyśl, że mogła to być dla Ciebie kolejna lekcja czego unikać, jakich błędów nie popełniać i jakimi ludźmi się otaczać.

TWOJE EMOCJE TO TWOI PRZYJACIEL LUB WROGOWIE

Często w naszych głowach powstaje pytanie: ,,A co jak znów się nie uda, znów poniosę porażkę i wszyscy będą się śmiać?”

Znam to uczucie bo wiele razy sama zadawałam sobie to pytanie i za każdym razem odpowiedź była podobna: To bez sensu znów zaczynać, i tak mi się nie uda więc po co się męczyć i wystawiać na pośmiewisko?” W chwili gdy zrozumiałam, że tak naprawdę wszystko zależy ode mnie i że moje odchudzanie może się stać dla mnie nagrodą a nie karą, podjęłam kolejną próbę która zakończyła się sukcesem i teraz wiem, że MOGĘ WSZYSTKO.

Ty też możesz, tylko musisz przestawić się na właściwe tory, zacząć myśleć pozytywnie i potraktować swoją dietę jak nagrodę którą otrzymasz gdy już ukończysz swój etap który doprowadzi Cię do zmiany nawyków na lata a nie tylko na lato.

TWÓJ STRACH NIE MOŻE CIĘ BLOKOWAĆ W PODJĘCIU DECYZJI!!!

Obserwuje swoich podopiecznych którzy zgłaszają się do mnie po radę lub pomoc w walce ze swoją otyłością. Z jednej strony widzę w nich nadzieję, że w końcu im się uda i będą mogli zacząć nowe życie a z drugiej strony widzę ten strach i przerażenie w oczach, że będzie ciężko a co gorsza znów im się nie uda. Tak być nie może. Zawsze powtarzam, że do nowego etapu w swoim życiu trzeba nastawić się pozytywnie by móc osiągnąć cel i cieszyć się sukcesem.

Zatrzymaj się na chwilę i przeanalizuj swoje własne potrzeby. Czego tak naprawdę oczekujesz od zmiany, co wniesie ona do Twojego życia, jak bardzo zmieni się Twoje życie gdy osiągniesz cel?

Nie możesz do swojej zmiany podchodzić jak do czegoś co jest dla Ciebie karą i przyniesie samo cierpienie oraz ból. Przecież tak naprawdę to Ty chcesz to zrobić więc to od Ciebie zależy Twój sukces.

Chcesz zmiany by cieszyć się lepszym zdrowiem, figurą, mieć więcej siły i energii więc to same pozytywne zalety które powinny cieszyć a nie Cię dołować i wprowadzać w zły nastrój.

ZASŁUGUJESZ NA ZDROWE LEPSZE ŻYCIE

Twoja przemiana wprowadzi do Twojego życia same pozytywne rzeczy: radość, uśmiech, pewność siebie, energię, lepsze zdrowie więc myśl o niej jak o nagrodzie która Cię spotka za ten cały trud.

Uwierz mi, odchudzanie stanie się dla Ciebie Twoim zdrowym stylem życia i Twoją przygodą dzięki której lepiej poznasz siebie, swoje słabości, doświadczysz wielu pozytywnych lekcji, poznasz wielu wspaniałych ludzi którzy też tak jak Ty podjęli decyzje by zadbać o swoje zdrowie.

Oczywiście ta droga na początku nie będzie łatwa ale kto powiedział, że w życiu jest coś łatwego?

Czy prowadzenie domu, zdobycie nowej pracy lub rozmowa z innymi ludźmi jest łatwa?

Pewnie odpowiesz, że nie dlatego  bardziej docenisz to co zdobyłeś w trudzie, ponieważ im więcej wysiłku w to włożysz tym bardziej będziesz się cieszyć się z osiągniętych celów.

Tutaj już nie chodzi o to ile kilogramów zgubisz czy będzie to 5, 10 a może 15kg tylko to, że dzięki tej przemianie Twoje życie stanie się lepsze, zdrowsze i że w końcu uwierzysz w siebie i swoje możliwości bo zasługujesz jak każdy z nas by Twoje życie było cudowne i wspaniałe.

Gdy przypomnę sobie siebie z tamtego czasu: kobietę nie pewną siebie, ważącą 140kg, przerażoną światem i unikającą ludzi by nie być znów wyśmianą to powiem Ci, że był to najgorszy okres mojego życia bo ja wtedy nie żyłam, ja wegetowałam i czekałam na kolejny dzień, miesiąc, rok a może nawet czasem i śmierć bo miałam wszystkiego dość.

Cieszę się, że pewnego dnia obudziłam się z tego złego koszmaru do życia i postanowiłam naprawdę zacząć żyć bo inaczej to po co żyć skoro nie widziałam już żadnego sensu?

Była to moja najlepsza decyzja i jej nie żałuję bo od tamtego czasu wszystko się zmieniło: stałam się pewną siebie kobietą, waga spadła do 70kg dzięki czemu zyskałam pewność siebie i nie wyobrażam sobie życia bez kontaktu z ludźmi, bez spotkań z nimi i motywowaniu innych by też zaczęli coś zmieniać w swoim życiu bo naprawdę warto.

Zdrowie mamy tylko jedno, tak samo jak życie i jeśli w porę nie obudzimy się ze swojego snu to będziemy wiecznie żyć w przeświadczeniu: że nic nam się nie należy, że jesteśmy beznadziejni, że nasze życie nie ma sensu a przecież każdy z nas ma swoje plany i marzenia na życie, każdy z nas pragnie być szczęśliwym i uśmiechniętym człowiekiem, każdy z nas zasługuje na wszystko co najlepsze dlatego nie bój się zapytać o radę, nie bój się mówić o swoim problemie, nie zamykaj się na świat i innych ludzi, zacznij żyć pełnią życia i po prostu bądź najlepszą wersją siebie.

Życzę Ci powodzenia w podjęciu właściwej decyzji i pamiętaj, że jestem tu po to by Ci pomóc więc jeśli potrzebujesz motywacji, wsparcia, porady pisz śmiało chętnie odpowiem na wszystkie Twoje pytania i doradzę od czego zacząć i jak zmienić swoje nastawienie oraz nawyki by odnieść SUKCES.

 TRZYMAM KCIUKI.

Posted by Łukasz Szulim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *