Gdy mi się już zechce

Kto z nas nie ma marzeń, lub kto nie wyobrażał sobie jak by to było żyć tu czy tam, być kimś zupełnie innym itd. W młodości zawsze mamy plany, które chcemy wdrożyć w życie. Wybieramy ścieżkę kariery, zastanawiamy się jaki będzie nasz związek, rodzina, gdzie będziemy mieszkać itd. Możliwości jest tysiące a pomysłów jeszcze więcej.

Co więc sprawia, że finalnie nasze życie wygląda tak jak wygląda?

Otóż jest ono niczym innym jak wynikiem naszych działań oraz myśli, którymi przyciągamy pewne zdarzenia i okoliczności jakie napotykamy na swojej drodze. Tak, siła przyciągania ma ogromną moc i definiujemy nią to jakiego partnera przyciągniemy do naszego życia, pracę, status społeczny, majątkowy nawet auto jakim jeździmy. Trzeba więc uważać, o czym marzymy i o co prosimy, ponieważ to dostaniemy.

Oczywiście samo wizualizowanie i kontrola nad myślami nie sprawi, że nagle przed naszą kanapą, na której spędzamy całe dnie wyląduje nowy Mercedes albo cokolwiek innego o czym marzymy.

Trzeba wstać i brać się do działania.

Nawet setki przeczytanych książek i cała wiedza świata, nie sprawi, że cokolwiek w naszym życiu się zmieni jeżeli nie zaczniemy działać. Działanie jest podstawa wszystkiego. Najdrobniejszy krok jest lepszy niż odwlekanie i czekanie na bardziej sprzyjające okoliczności, ponieważ te nigdy nie nastąpią i zawsze znajdziemy coś co nam przeszkodzi, jakąś wymówkę.

Znam setki osób, które może nie  w dosłowny sposób ale w każdej możliwej odmianie powtarzają jedno zdanie.

„Gdybym tak miał chęć i zaczął działać to mógłbym osiągnąć wszystko. Gdyby tylko mi się chciało…”

Co więc takiego się dzieje, że nam się nie chce? Powodów jest mnóstwo. Podstawowym jest ciągła stagnacja w naszym życiu i przyzwyczajenie do faktu, że nic się nie zmienia. W pewnym momencie tak silnie przyrastamy do tego niewygodnego ale znanego stanu rzeczy, że na samą myśl o zmianie zaczynamy się bać. Strach nas paraliżuje. Strach przed porażką, strach przed sukcesem, strach przed tym co powiedzą inni itd. Ale jeżeli się nie weźmiesz w garść, gdy będziesz ciągle obwiniać cały świat, wszystkich wokół za swoje niepowodzenia to będzie tylko gorzej. Nie zrobisz nikomu na złość. To Twoja głowa ulega przez to wewnętrznemu rozpadowi…

Nie masz wrażenia, że te objawy przypadają pod depresję? Nie, nie mówię, że to na pewno ona ale może warto wesprzeć się poradą specjalisty.

Jak więc to zmienić?

Rozwiązanie wydaje się proste ale z drugiej strony na początku może się okazać bolesne. Otóż nie ma innego wyjścia, trzeba zebrać swe szanowne cztery litery i zacząć działać. Rozumiem, że nie wiesz od czego zacząć, wydaje Ci się że nikt Cię nie lubi itp.

Zacznij więc od czegoś tak prostego jak ruch. Wszelka jego forma jest lepsza niż zaleganie w jednym  miejscu i zagłębianie się w ponurych myślach. Nie chcesz biegać, idź na długi spacer. Zapisz się na siłownię, cokolwiek co sprawi, że w Twoim organizmie zacznie wytwarzać się serotonina.

Pamiętaj, że musisz za wszelką cenę przezwyciężyć wewnętrzny głos, który karze Ci to odłożyć na później. Jak zaczniesz się weń wsłuchiwać, przegrasz.

Następnie podstawowe narzędzia, bez których nie powinieneś brać się za nic czyli kartka i długopis. Rozplanuj wszystko, rozpisz każdy nawet najdrobniejszy pomysł na drobne kroki i wykonuj jeden za drugim, jeden za drugim. Myśli, ten szalony pęd obrazów przewijających się przez Twoją głowę, chaos. Zapanuj nad nim. Powoli, nabierając z czasem wprawy wybieraj te budujące, które Cię wspierają i pomagają w dążeniu do celu. Czytaj książki motywacyjne, spotykaj się z ludźmi, którzy mają pozytywne podejście do świata i życia. Możesz dołączyć do jakiejś organizacji lub koła, które pozwoli Ci obracać się we wspierającym środowisku. Usuń wszystko ze swojego życia i otoczenia co Cię przygnębia, co kojarzy Ci się w sposób negatywny, co nie pomaga Ci się rozwijać.

Najważniejsze, zrób to dla siebie, nie dla kogokolwiek innego. To Twoje życie. To Ty je musisz przeżyć.

Posted by Łukasz Szulim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *